انواع چراغ های سقفی

انواع چراغ های سقفی

چراغ های سقفی انواع گوناگونی دارد ، بستگی به این که در چه مکانی استفاده شوند و چه نیازی را برآورده کنند دارد ، انواع چراغ های سقفی عبارتند از :

  1. چراغ های سقفی فلورسنت توکار

  2. چراغ های سقفی روی کار

  3. چراغ های سقفی  واترپروف

  4. چراغ های دو کاره شبکه ایی انادایز

  5. چراغ های سقفی سنسور دار

در اینجا یکی از این لامپ ها که کاربرد بیشتری نسبت به بقیه دارد راشرح می دهیم :

چراغ های سقفی سنسوردار برای استفاده در راه پله ها و راه رو ها مناسب است چون این لامپ ها دارای کلید برای قطع و وصل یا به عبارتی دیگر خاموش و روشن کردن ندارد سنسوری های هوشمند در این لامپ این عمل را به صورت اتوماتیک انجام می دهد .

این ویژگی باعث کاهش هزینه چه از نظر مصرف برق و چه از نظر خرید و نصب تجهیزات اضافی (کلید برق، تایمر سنج و…غیر ) می شود .

در اینجا چند نوع چراغ های سقفی سنسور دار را معرفی میکنیم :

چراغ های سنسور دار مدل SC785 :

در این مدل که از مواد در جه یک ABS  و کریستال  ساخته شده سرعت تشخیص حرکت ۱٫۵میلی برثانیه را دارد .چراغ های سقفی سنسوردار مدلSC784   که همانند مدل فبل است با تفاوت که از شیشه و آهن در ساختار آن استفاده شده می باشد .چراغ های سنسور دار سقفی با چند سنسور یا تک سنسوره هم وجود دارد که با توجه به ارتفاع اتاق ها یا محیط نصب و با زاویه تشخیص ۳۶۰درجه و با محدود شناسایی مشخص بسته به نیاز محیط  تولید می شود.

چراغ های سقفی فلورسنت توکار  :

چراغ فلورسنت در واقع   نور ماورا بنفش تولید میکند اما وقتی درون یک محفظه شیشه ایی فسفری  قرارمیگیرند به نور مرئی تبدیل می شوند این نوع چراغ های سقفی فلورسنت به دمای محیط حساس می باشد و دردمای بین ۳۵ تا ۲۵ بهترین عملکرد را دارد .


چراغ های سقفی واترپروف :

از این چراغ های سقفی میتواند در استخر ها ودر جاهایی که رطوبت بالایی دارد و گردو غبار و محیط هایی که دائما گرد و خاک وجود دارد استفاده کرد  .

چراغ های دو کاره شبکه ایی آنادایز :

چراغ های سقفی به صورت توکار و روکار ودر انواع  مختلفی و متنوع در بازار وجود دارد که میتوان در محیط سقف کاذب  و گچی از آن بهره برد .

امروزه نور به آرامش خانه ما بسیار کمک می کند اما نحوه نور پردازی باید به گونه ایی باشد که این آرامش را بوجود بیاورد و از نظر بینایی نیز آزار و اذیتی را به همراه نیاورد یکی از نور پردازی هایی که امروزه در منازل استفاده می شود و بسیار رایج می باشد استفاده  از  چراغ های سقفی می باشد  اما یکی از کاربردی ترین چراغ های سقفی لوستر می باشد اما انتخاب لوستر مناسب خود بسیار مهم می باشد .

برای نور پردازی مناسب در منازل به وسیله لوستر باید به نکاتی برای خرید چراغ های سقفی لوستر مناسب خود دقت کرد که این نکات را در این مطلب برای شما ذکر مینماییم :

۱) قبل از هر گونه خریدی باید ببینید ارتفاع منزل یا محیط اتاقی که میخواهید از لوستر برای نور پردازی آن استفاده کنید چه قدر می باشد اگر ارتفاع اتاق شما یا محیطی که قصد نصب لوستر را دارید کوتاه  باشد باید از خرید لوستر و نصب آن خوداری کنید و از آباژور و چراغ های دیواری استفاده نمایید .اما در صورت  لزوم استفاده از لوستر در محیط با ارتفاع کم می بایست از لوستری که کوچک باشد استفاده نمود چرا که اگر لوستر بسیار بزرگ باشد سبب کوتاه نمودن سقف می گردد و همچنین باعث  آزار افراد در عبور از آنجا هم می شود .اما برای استفاده در سقف های بلند و دارای ارتفاع زیاد است باید برای دیده شدن لوستر از لوستر چند طبقه استفاده نمایید چرا که هر چقدر سقف بلندتر باشد باید از لوستر ها با طبقه بیشتر و  بزرگ تری استفاده نمود .

۲) باید به این نکته مهم هم توجه کنید که خرید لوستر برای اتاق خواب بسیار نامناسب مباشد دلیل این امر هم این می باشد که فرد در هنگام دراز کشیدن نور مستقیم به چشم او برخورد کرده و با عث ازار  او میشود پس استفاده از چراغ های سقفی مانند لوستر بسیار نامناسب میباشد و میتوان برای نور پردازی در اتاق خواب  چراغ های سقفی به صورت مخفی و هالوژن ها و چراغ های دیواری استفاده نمود

۳) نکته دیگری که باید درخرید و انتخاب چراغ های سقفی مناسب مانند لوستر بدانید اینکه اندازه خانه چقدر است ویا فضای محیطی که میخواهید از لوستر استفاده کنید بزرگ میباشد یا کوچک، که اگر از لوستر بزرگ در خانه ایی که متراز کم دارد و فضای خانه کوچک است استفاده نمایید این اصلا مناسب نیست پس با توجه به متراژ و بزرگی خانه باید از لوستر مناسب استفاده نمود که اگر خانه یا محیطی که قصد نصب لوستر را دارید بزرگ باشد و از لوستر کوچک استفاده کنید اصلا لوستر شما دیده نمی شود و نور پردازی بسیار بد می شود. همینطور اگر از لوستر اشرافی و کلاسیک در محیط کوچک استفاده نمایید این باعث زشت شدن دکوراسون خانه می شود .

۴) چراغ های سقفی مانند لوستر باید به گونه ایی  انتخاب شوند که به اصول دکوراسیون ما بخورند به گونه ایی که اگر نور پردازی به گونه ای مدرن باشد و دکور ما کلاسیک باشد تضادی را بوجود می آورد پس در انتخاب چراغ های سقفی باید به سبک دکور خود فکر کنیم و آنرا در نظر بگیریم .

۵) در  خرید لوستر و چراغ های سقفی باید به این نکته که چه قدر از زاویه را میخواهید نور پردازی کنید توجه کنید چرا که اگر سقفی پر از گچ بری و نمای زیبا دارید استفاده از چراغ های سقفی سبب عدم تناسب در دکوراسیون منزل خواهد شد .

 دلیل به وجود آمدن چراغ های سقفی این می باشد که نیاز به نور پردازی در نقاط و مکان هایی که دارای سقف می باشند احساس شد و  نورپردازی را ابتدا توسط مشعل ها به وجود آمد  اما برای این که نور پردازی با زاویه بیشتری انجام شود چراغ های سقفی  به وجود آمدن اما ما در این مطلب قصد داریم که به شما در نور پردازی توسط چراغ های سقفی اطلاعاتی بدهیم .

اما چگونه محیط خانه را روشن ( با نوری ملایم ) نماییم یا به عبارتی نور پردازی مناسب انجام دهیم ؟

برای نور پردازی و دادن جلوه زیبا به خانه ها نیاز می باشد که شما چراغ های سقفی گوناگونی خریداری نمایید و از آن به درستی  استفاده نمایید تا نور پردازی بسیار چشم نواز شود .

اولین چیزی که در نور پردازی استفاده می شود لوستر می باشد ما در این سایت مطالب بسیاری برای خرید لوستر ها و چراغ های سقفی آماده و قرار داده ایم اما در اینجا هم کمی درباره آن توضیح خواهیم داد شما هر بار که به مکان تازه ایی پا می گذارید  اگر نور پردازی مناسبی داشته باشد در خاطر شما می ماند  اما دلیل این امر استفاده از لوستر مناسب می باشد در نور پردازی ، لوستر و کلا" چراغ های سقفی حرف اول را می زنند و کاربرد بسیاری دارند لوستر ها و چراغ های سقفی ای که انتخاب می کنید باید هماهنگ با خانه و سبک دکور شما باشد یعنی به عنوان مثال  لوستر با سبک قدیمی در خانه شما که سبک دکور مدرن دارد  همخوانی نخواهد داشت   البته درباره چگونه انتخاب کردن یک لوستر در این سایت اطلاعات کاملی قرار دارد که قبل از خرید هر گونه لوستر بهتر است آن را به دقت مطالعه نمایید .

نوعی از لوستر ها چلچراغ می باشند که برای اتاق های پذیرایی بسیار مناسب هستند این لوستر که باتوجه به اسمش نور بسیاری را تولید می نماید و جزو یکی از پر فروش ترین چراغ های سقفی به شمار می رود تنوع زیادی هم در سبک های مختلف دارد و شما می توانید هر نوع سبکی را که در دکور خانه دارید را پیدا نمایید .

یکی دیگر از چراغ های سقفی آویزها می باشند که از سقف آویزان می شوند و نور بسیار مطلوبی دارند آویز ها در واقع نور پردازی کمتری نسبت به لوستر ها دارند اما فضای زیبا و جلوه مناسبی را ایجاد می نمایند .

اولویت استفاده از آویز ها در اتاق های کوچک و معمولی می باشد . آویز ها معمولا به صورت چند تایی و گروهی نصب می شوند  و دارای قد های گوناگونی می باشند از آویز ها در آشپزخانه نیز استفاده می شود .

اما وقتی صحبت از چراغ های سقفی به میان می آید یاد نور پردازی در ذهن ها تازه می گردد نور پردازی توسط لامپهایی که در لوستر ها و چراغ های سقفی استفاده می کنیم انجام می شود پس باید برای نور پردازی مناسب به نوع لامپی که در لوستر ها و استفاده می شود دقت نماییم، پیشنهاد ما به شما ، از لامپهایی استفاده کنید که نور ملایم تری دارند یعنی از استفاده از  لامپهای رشته ای خودداری نمایید چرا که هرگز نوری مناسب و ملایم را نمی دهند و حتی مصرف برق شما را نیز افزایش می دهند .

چراغ های سقفی که در آن از لامپهای led نور پردازی مناسبی را ایجاد می نمایند اگر مایل به گرفتن اطلاعاتی در رابطه با انواع لامپهای هستید (لامپهایled  و لامپهای رشته ) می توان به بخش لامپهایled  مراجعه نمایید .

 نوع دیگری از چراغ های سقفی هالوژن می باشد از هالوژن ها در سقف به صورت توکار استفاده می شود که بسیار نور پردازی ویژه ای به خانه و یا مکان شما می دهد ازنور هالوزن ها برای درست کردن فضای ایده آل و زیبا نیز استفاده می شود .

در این مطلب شما با نحوه استفاده از چراغ های سقفی و نوع هایی از آن آشنا شده اید با سپاس از وقتی که برای خواندن این مطلب گذاشته اید .

دلایل استفاده از چراغ های سقفی :

همان طور که مطلع هستید مدتی است که دیگر در اماکن شیک و مجلل از چراغ های ساده خیلی کمتر استفاده میشود و چراغ های سقفی را جایگزین کرده اند .

جالب است بدانید چراغ های سقفی از لحاظ سالم بودن نور و اشعه هم از چراغ های معمولی و ساده بهتر هستند و از کیفیت و استاندارد های بالاتری برخوردار هستند .

طی آزمایشاتی که بر روی چراغ های سقفی انجام شده است ، تولید کنندگان چراغ های سقفی تا ۶۰ وات به این نتیجه رسیده اند که چراغ های سقفی به صورت حداقل و میانگین میتوانند ۵۰۰۰۰ ساعت عمر کنند و به روشنایی منازل و اماکن شما کمک کنند .

شاید برایتان جالب باشد که بدانید تولید کنندگان چراغ های سقفی به چه صورتی به طول عمر چراغ های سقفی پی بردند ، آیا این اعداد و ارقام که در رابطه با طول عمر چراغ های سقفی گفته شده است صحیح می باشد ؟

در جواب به این سوال که در رابطه با عمر چراغ های سقفی برایتان پیش میاید می بایست خدمتتان اعلام نماییم که تولید کنندگان چراغ های سقفی با استفاده و به کارگیری از لامپهای led با کیفیت و دستگاه های led درایور توانسته اند به این آمار و ارقام در رابطه با چراغ های سقفی دست پیدا کنند .

نکته قابل توجه دیگری که در رابطه با عمده دلایلی که باعث می شود تا از چراغ های سقفی بیشتر از چراغ های ساده استفاده کنیم بدین شکل است :

۱) چراغ های سقفی یکی از خاصیت های آزار دهنده چراغ های ساده را که همان زرد بودن رنگ این چراغ ها بود را ندارد .

۲) رنگ نور در چراغ های سقفی به رنگ یخی می باشد و این می تواند به آرامش و فنکشویی مکان کمک بسیار زیادی نماید . شما می توانید با به کارگیری از چراغ های سقفی در تامین آرامش و امنیت خانواده نیز نقش بسیار مهمی را ایفا کنید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *