انواع چراغ های پارکی

انواع چراغ های پارکی

چراغ های پارکی نوع های گوناگونی دارند که چند نوع آن را در این بخش شرح می دهیم :

  1. چراغ های پارکی الماس

  2. چراغ های پارکی نگین

چراغ های پارکی الماس :

یکی از انواع چراغ های پارکی الماس با ساختاری زیبا و نور دهی مناسب می تواند محیط شما را زیبا نماید طراحی این چراغ ها به گونه ایی است که برای نوربخشیدن به خیابان ها و پارک ها و باغ ها مناسب است. اما طراحان برنامه ریزی خاص خود را جهت تعویض این چراغ نموده اند به گونه ایی که این چراغ طراحی شده است که قطعات آن به راحتی از کیتها جدا می شود اما این چراغ از شیشه های پلی کربنات که در مقابل پرتو هایuv  فرابنفش خورشید تغییر رنگ نمی دهد (عدم عوض شدن رنگ شیشه یاتار یا کدر شدن آن ) و هم در برابر ضربه  مقاوم است  ساخته شده است .

چراغ های پارکی نگین :

این چراغ پارکی طراحی منحصربفردی دارد  و دارای نور دهی ملایم در تمامی زوایه ها به صورت یکنواختی است و مناسب برای استفاده در مناطق طبیعی است. این چراغ ها  از لامپ led  بهره می برد و همین امر باعث می شود که نوری باکیفیت خوب تولید شود از نظر مصرف برق هم به شدت بصرفه بوده و ۸۰%مصرف بهینه تری نسبت به چراغ های پارکی گذشته دارد .

چراغ های پارکی یاقوت :

چراغ یاقوت با طراحی زیبا مناسب برای روشنایی بخشیدن به محیط های عمومی اعم از پارک ها خیابان های شلوغ و چهار راه ها و کوچه های پر رفت و آمد و باغ و ویلا ها و تالار پذیرایی ها پیاده رو ها و فضای سبز (پارک های جنگلی )و … مناسب است .این لامپ هم از پلی کربنات ساخته شده که در برابر نور فرانفش خورشید تغیر رنگ یا کدر نمی شود . تعویض قطعات چراغ های پارکی یاقوت بسیار راحت و همانند چراغ های پارکی الماس می باشد .

چراغ های پارکی افق :

چراغ های پارکی افق که یکی از چراغ هایی که در پارک ها و چمن ها استفاده زیادی  دارد طراحی این چراغ بسیار اصولی و معماری این چراغ نشان از دقت بالا در زیبایی این  طراح دارد . به این چراغ های پارکی به اصطلاح چراغ چمنی هم گفته می شود که نشان از طراحی برای چمن ها و پارک ها دارد . در این چراغ از سیستم خنک کننده نیز استفاده شده که این به بالا بردن طول عمر این چراغ کمک میکند طول عمر این چراغ ۵۰۰۰ساعت و یا بیشتر می باشد .

قبل از استفاده از لامپها و چراغ های پارکی که برای زیبا سازی پارک ها استفاده می شود باید به نکاتی در رابطه با اصول و نوع نورپردازی دقت کرد که در این قسمت به بررسی آن می پردازیم :

نورپردازی در پارک ها برای این انجام می شوند که فضای پارک را زیبا و دکور پارک را جذاب جلوه دهیم فضای بازی کودکان در شب نمایان باشد و امن سازی برای حرکت و مشاهده موانع در هنگام پیاده روی افراد ، افزایش امنیت لازم در پارک برای استفاده خانواده ها از پارک را فراهم می نماید .

نکات لازم جهت بهره مندی از چراغ های پارکی :

به صورت خلاصه اصول مهمی که در نور پردازی باید به آن دقت نمود این است که ایجاد مزاحمت برای افراد نداشته باشد و دکور و وسایلی که در آن استفاده شده است باید با دیگر وسایل پارک اعم از نیمکت ها و وسایل تزیینی هماهنگی داشته باشد با توجه به محیط و قسمتی که نیاز به نور پردازی می باشد  نور پردازی انجام گیرد و وسایل نور پردازی و چراغ های پارکی به گونه ایی باشد که سرقت نشود ، شدت چراغ های پارکی باید مناسب باشد و مصرف انرزی مناسب و کمی داشته باشند و طول عمر آن نیز باید زیاد باشد همینطور باید برای تعویض قطعات ان نیز فکری شده باشد و به راحتی تعویض شود .

اما انواع نور پردازی با چراغ های پارکی :

نور پردازی درختان و بوته هایی که در پارک ها هستند می توان از چراغ های پارکی مخصوص آن استفاده کرد بگونه ایی که نور را به شاخه و برگ های درخت تاباند و نور و رنگ مناسب و جلوه زیبایی را به درختان ارائه نمود. اما چراغ های پارکی که در این نور پردازی استفاده می شوند باید به رشد درختان و قد کشیدن آن نیز دقت کنیم و هرگز نباید این باعث آسیب رساندن به درختان شوید .

اما یک نوع از چراغ های پارکی که در این نورپردازی استفاده می شود چراغ های پارکی Ingraound می باشد ،از این نوع چراغ های پارکی می توان در نورپردازی دیوار ها و ستون و بوته ها و گل های و درختان  استفاده کرد اما  ساختار این چراغ طوری است که ضد آب است و مقاوم در برابر نفوذ آب می باشد که این امر سبب می شود که از آن برای نور پردازی در زیر درختان به صورت مخفی و نور پردازی شاخه ها استفاده نماییم که جلوه بسیار زیبایی به درختان میدهد .

اما چراغ های پارکی نوع دیگری هم دارند که می توانیم از برای پارک ها و فضاهای باز نظیر تالار ها ،باغ ها ، ویلا ها ،عابر های پیاده رو و غیر استفاده نمود  نام این چراغ کم مصرف ، چراغ های خورشیدی می باشد که این نوع از چراغ های پارکی صفحه ایی خورشیدی دارند که بسته به نوع آن می تواند در جای دیگر قرار داشته باشد این صفحه که معروف به صفحه خورشیدی می باشد وظیفه جذب انرژی خورشید را دارد یعنی در روز انرژی خورشید را جذب می نماید و به انرژی الکتریکی تبدیل می نماید .

این چراغ در این زمان که انرژی برق بسیار اندک می باشد کاربرد فراوانی دارد چرا که نیازی به تامین انرژی الکتریکی آن دیگر نیست و برق لازم را تامین می نماید . در نور پردازی در آبشار ها نیز از چراغ های وال واشر استفاده می شود که از این چراغ در نزدیکی آبشار ها استفاده شده و جلوه زیبا با رنگ های متفاوتی دارد وال واشر ضد آب بوده و برای زیبا سازی فواره ها و زیر آبشار ها استفاده می شود همچنین ساختار این وال واشر ها به گونه ای می باشد که دارای قابلیت نصب به سیستم های هوشمندی که می توانند تغییر رنگ دهند را دارا می باشد .

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *