لامپهای LED جدید

لامپهای LED جدید

در مقاله لامپهای LED جدید قصد داریم تا اطلاعاتی را در این زمینه خدمت شما عزیزان ارائه نماییم .

همانطور که مستحضر هستید ، لامپهای LED  عمدتا نور آبی و یا آبی کمرنگی را تولید کرده و انتشار میدهند ، اما امروزه دانشمندان و متخصصین در زمینه لامپهای LED  با تلاش و تحقیق بسیار زیادر در این زمینه به این دستاورد رسیده اند که بتوانند نسبت به تولیدلامپهای LED جدید با قابلیت تولید نور سفید اقدام نمایند .

این بدان معناست که امروزه ، مدل های لامپهای LED  در دسترس ما قرار دارد که نور سفید رنگی را تولید میکنند .

افرادی که در این زمینه اقدام نموده و به این دستاورد رسیده اند ، بر این باور هستند که لامپهای LED جدید با قابلیت تولید نور سفید را میتوان جدیدترین مدللامپهای LED  معرفی نمود و مورد استفاده قرار داد .

لذا برخی از این دانشمندان بر این فکر و باور هستند که لامپهای LED جدید به مرور زمان پتانسیل جایگزین شدن لامپهای قدیمی تر را دارند و این بدان معناست که در آینده نزدیک ، میبایست منتظر استفاده از للامپهای LED جدید در نمایشگر ها ، منازل مسکونی ، دفاتر اداری ، کارخانجات و ……… تمامی اماکنی که از لامپهای LED  قدیمی تر استفاده میکردند باشیم .

شاید برایتان جالب باشد که بدانید ، تفاوت عمده ای که در میان لامپهای LED  با لامپهای قدیمی تر وجود دارد این است که ، لامپهای LED جدید ۱۰۰% انرژی و برق را دریافت نموده و آن را تبدیل به فوتون های نوری میکند و سپس نور انتشار پیدا میکند .

اما این در حالیست که لامپهای قدیمی تر تنها پنج درصد از انرژی را برای تولید نور استفاده نموده و باقی انرژی موجود و تولید شده ، بیهوده از بین میرود .

شایان ذکر است که از مهمترین مزیت های لامپهای LED جدید میتوان به تولید نور مستقیم آنها اشاره نمود که این لامپهای LED جدید با این قابلیت ، میتوانند برای نور پردازی و دکوراسیون هم مورد استفاده قرار بگیرند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *