لامپهای LED

لامپهای LED :

لامپهای LED یک نوع لامپ هستند که حالت جامد دارند. این نوع لامپ ها در اوایل در دستگاه های الکترونیکی بکار میرفتند ، اما کم کم با پیشرفت علم و ارتقاء این نوع لامپ ها و با تولید آن ها در رنگ های مختلف و سایز های بزرگ جای دیگر لامپ ها را گرفتند.
لامپهای LED که نامشان از سرنام کلمات Light emitting diode تشکیل شده است ، دارای ویژگی هستند که آنهارا از سایر لامپ ها برتر میکند . ویژگی که باعث تمایز این نوع لامپ با سایر لامپ ها میشود این است که هنگامی که جریانی از این لامپ ها می گذرد ، مقداری را به نور تبدیل میکند.
اگر میخواهید میزان مصرف انرژی خود را کاهش دهید از
لامپهای LED استفاده کنید. این نوع لامپ ها علاوه بر مصرف پایین چندین برار لامپ های دیگر عمر دارند.این نوع لامپ ها درواقع مجموعه ای از چند led میباشند برای بدست آوردن شدت نور و رنگ.
لامپهای LED نسل سوم لامپ ها هستند که طبق فناوری نیمه هادی ها ساخته شده اند . میتوانید این لامپ هارا جایگزین لامپ های دیگر کنید. از نمونه کاربرد های لامپهای LED میتوان به چراغ های راهنمایی و رانندگی ، علائمی که توسط چراغ ها ساخته میشوند و … نام برد.
لامپهای LED توسط شرکت های مختلف تولید میشوند ، که از مهم ترین آن ها می توان شرکت orsam را نام برد . با توجه به این نکته که شرکت orsam کل دارایی اش را صرف سرمایه گذاری تولید لامپهای LED کرده است ، می توان بدین گونه نتیجه گیری نمود که در آینده نزدیک هیچ لامپی همانند لامپهای LED نخواهد بود .

در مقاله لامپهای LED قصد داریم تا اطلاعات بسیار مفیدی را از برنامه ای که کشور های دیگر برای جایگزینی لامپهای LED در سر دارند خدمت شما عزیزان ارائه نماییم .

همانطور که مستحضر هستید ، تمامی متخصصین و کارشناسان بزرگ و مطرح دنیا ، امروزه بر این باور هستند که لامپهای قدیمی یا همان لامپهای رشته ای ، یکی از بزرگترین مصرف کنندگان برق میباشند .

بدین ترتیب ، امروزه ، طبق آخرین آمار به دست آمده ، شاهد هستیم که تمامی کشور های بزرگ ، در حال تلاش برای جایگزینی لامپهای LED به جای لامپهای قدیمی میباشند .

شایان ذکر است که متخصصین ، لامپهای قدیمی تر را به تولید گاز های گلخانه ای بسیار زیاد نیز مرتبط نموده اند ، بنابرین لامپهای قدیمی تا حد زیادی میتواند برای محیط زیست نیز خطر آفرین باشد .

البته برنامه ای که کشور های گوناگون برای جایگزینی لامپهای LED گذاشته اند ، در دراز مدت بوده و تقریبا قصد ایم کشور های پیشرفته از این کار ، یک نوع فرهنگ سازی نیز میباشد .

شاید برایتان جالب باشد که بدانید ، تمامی مسئولین و سران دولت این کشور ها و ایالت ها ، بر این باور هستند که در صورت موفقیت به جایگزینی لامپهای LED  در دراز مدت ، قادر به نجات کره زمین نیز خواهند شد .

شاید برایتان سوال باشد که چگونه و چطور ؟ رابطه بین لامپهای LED و کره زمین را در چه میدانند ؟

در جواب به این سوال میبایست خدمت شما عزیزان اعلام نماییم که ، باور تمامی این کشور ها این است که با کاهش مصرف لامپهای قدیمی و بکارگیری لامپهای LED قادر به این خواهند بود که ، دمای کره زمین را کاهش داده و بتوانند آن را نجات بدهند .

بنا به دلایلی که در بالا به آن ها اشاره نموده ایم ، استفاده از لامپهای LED به شدت رواج یافته است و در تمامی نقاط دنیا شناخته شده میباشد .

امید است که مقاله لامپهای LED مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *