لامپ LED

لامپ LED

در مقاله لامپ LED میخواهیم به بررسی مزایا و  نوع ساختار لامپ LED بپردازیم.امیدواریم این مقاله مورد توجه شما واقع شود.

ابتدا به این سوال میپردازیم که لامپ LED چیست؟

 

لامپ LED متشکل از چندین ال ای دی است که میتواند یک ال ای دی باشد یا چند ال ای دی.تعداد LED های بکار رفته در یک  لامپ LED متناسب با نور آن است.

لامپ LED برای موارد گوناگونی مورد استفاده قرار میگیرد که امور تزییناتی یکی از آن ها میباشد.

 

مزایای بسیار لامپ LED موجب شده تا این نوع لامپ به سرعت جایگاه ویژه ای را در کشور به دست بیاورد و توانسته است به گزینه ای مناسب برای جایگزینی لامپ های قدیمی تبدیل شود.

به نحوی که بسیاری از کارخانجات تولید کننده لامپ به تولید لامپ LED در مقیاس بالا پرداخته اند.

نور ایجاد شده در لامپ LED در محیط پخش نمیشود و فاقد پرتوهای مضری از جمله فرابنش و مادون قرمز است.این امر باعث شده تا از لامپ LED در اماکنی که نیاز به نور متمرکز است استفاده خوبی بشود.

شما عزیزان با استفاده از لامپ LED میتوانید مدت زمان زیادی را بدون نگرانی از بابت تعویض مداوم لامپ سپری کنید.

زیرا کارخانجات تولید کننده این لامپ ها این اعتماد را به شما میدهند که تا چندین سال میتوانید از لامپ LED استفاده نمایید و اگر مشکلی نیز به وجود بیاید پاسخگوی آن هستند.

طول عمر لامپهای قدیمی ۳۰۰۰۰۰هزار دقیقه بوده است که به هیچ عنوان نمیتوان آن را با لامپ LED مقایسه نمود.یکی از مزیت های ویژه لامپ LED طول عمر آن است که بسیار بالاست.

همانطور که میدانید پرتوهای مضری همچون فرابنفش باعث ایجاد بیماری های پوستی از جمله سرطان پوست میشود.

شما عزیزان با استفاده از لامپ LED میتوانید از این پرتوها در منزل یا هر محیطی که از لامپ LED استفاده میشود در امان باشید.

لامپ LED را میتوان با کمترین ولتاژ نیز مورد استفاده قرار داد.این ویژگی به دلیل ساختار ویژه  لامپ LED میباشد که میتواند حتی با منبع تغذیه ای ناچیز همچون باطری از آن بهره گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *