چراغ های پارکی

چراغ های پارکی

چراغ های پارکی دارای تنوع هستند و رنگ های مختلف دارند. به همین دلیل مورد توجه همگان در فضاهای شهری و پارکی قرار گرفته اند . یکی از ویژگی های این نوع چراغ ها این است که از آن ها میتوان در مکان ها و فضاهای مختلف استفاده کرد.
در عصر جدید زیبا ساختن پارک ها و اماکن تفریحی بسیار مهم است . روشن ساختن پارک ها و تفرجگاه ها یکی از عناصر مهم این کار است . در این مرحله از چراغ های پارکی که انواع مختلفی دارند استفاده میشود. چراغ های پارکی علاوه بر رفع نیاز شهر به روشنایی به زیبا سازی فضای شهری هم کمک می کند.
چراغ های پارکی یک چراغ با طراحی ابتکارانه و خلاقانه است که این ویژگی ها باعث این شده است این چراغ ها به چراغ مناسب برای فضای سبز و پارک ها جهت زیبا سازی تبدیل شوند.از این چراغ ها میتوان در مکان های مختلف مانند : پارک ها(که مخصوص این فضا ساخته میشوند) ، جاده ها ، راه ها و … استفاده میشود.

چراغ هاي پاركي به دليل تنوع بیشماری که در چراغ های پارکی وجود دارد متناسب با تمام سلیقه ها می توان از آن استفاده نمود ، تنوع و زیبایی موجود در چراغ های پارکی سبب شده تا در مراکز و ارگان های مختلف  مورد توجه مراکز شهری ، شهرداری و …  قرار گیرند ، لازم به ذکر است که از چراغ های پارکی علاوه بر استفاده در موقعیت سازمانی و دولتی ، در اماکن خصوصی از جمله منازل شخصی ، باغ ها و یا ویلاهای شخصی  ،باغ های مورد استفاده در مجالس و جشن های مختلف می توان استفاده نمود .

چراغ های پارکی از چه موادی ساخته شده اند ؟


این چراغ ها از ورق های آهن و آلومینیوم و نیز از مواد پلاستیکی مانند پلی کربنات ، پلی اکرولیک و پلی امید ساخته شده است .

علت استفاده از طرح های مختلف در اینگونه چراغ ها چیست ؟


چراغ های پارکی در طرح های مختلف به کار می رود و از جمله علت های آن می توان به عدم نفوذ پذیری در برابر گرد و غبار ، ورود حشرات اشاره نمود بنابراین در نظر گرفتن زیبایی در طراحی چراغ های پارکی یکی از مواردی می باشد که در طراحی اینگونه چراغ ها مورد توجه قرار می گیرد و مورد دیگری اینکه اینگونه چراغ ها می بایست دارای مشخصات فنی و کیفی به نحو مطلوب باشد به گونه ای که تمام خصوصیات یک چراغ که در مراکز عمومی و خصوصی استفاده می شود را دارا باشد .

بهینه سازی در مصرف برق در چراغ های پارکی به چه صورتی می باشد ؟


امروزه انرژی مورد نیاز در اینگونه چراغ ها از طریق برق و یا خورشید تامین می گردد و تلاش مهندسان و متخصصین در تولید این چراغ ها به سمتی حرکت می نماید که تمام انرژی لازم در این چراغ ها از طریق سلول های خورشیدی اخذ گردد چرا که این منبع انرژی نا محدود بوده و در مصرف بهینه ی برق نقش بسزایی را ایفا میکند .

جایگاه چراغ های پارکی :

چراغ های پارکی از زمانی که بحث زیبا سازی و امنیت شهر ها اهمیت پیدا کرد مهم وقابل باز نگری شد چرا که چراغ های پارکی تاثیر مستقیمی درزیبا سازی شهر ها دارن چون با زیبا ومتنوع شدن چراغ های پارکی فضای پارک ها زیباشده وشهری که پارک ها درآن قراردارند نیز زیبا میشوند  اما بحث امنیت شهر ها وپارک که ازالویت بیشتری وبالاتری نسبت به زیباسازی برخوردار است که این امر با روشن سازی مناسب در خیابان ها وپارک ها توسط چراغ های پارکی انجام می پذیرد .

چراغ های پارکی به چند دسته تقسیم می شود ؟

اما چراغ های پارکی به دودسته تقسیم می پذیرند بخش سر هد چراغ وبخش پایه . البته از نظر اتصال و نصب این دو با هم به دو دسته تقیسم می شوند مونتاژ جدا یا پرس لوله ها روی هم توسط جوشکار .بخش هد یا سر چراغ های پارکی  که میتواند از جنس های گوناگونی باشد اما عمدتا از جنس شیشه نشکن یا پلی کربنات مرغوب که دربرابر ضربه مقاوم است  وشکل وسر چراغ ها تنوع بالایی دارند و طراحی ان به گونه است که هیچ چیزی (اعم از حشرات و گرد خاک و…..) نمی تواند به آن نفوذ کند بعضی از این سر چراغ ها میتوانند انرژی لازم نور خود را تامین کنند به طوری که بروی انها led های خورشیدی قرار دارند ونور خورشید را به انرژی الکتریکی تبدیل کرده وبرق لازم برای تامین نور چراغ های پارکی در روز را فراهم می کند .

پایه چراغ های پارکی به چند دسته تقسیم می شود ؟

اما پایه چراغ های پارکی به دودسته پایه بلند و کوچک تبدیل میشود البته بسته به سفرش مشتری هم هست اما در دو اندازه کوچک وبلند زده میشود ودر بازار موجود میباشد چراغ های پارکی پایه ها بلند از۲متر تا ۱۵متر هم هست وپایه کوتاه بسته نحوه استفاده اگر بروی چمن ها مورد استفاده قرار کیرد باید ۱متری باشد البته کوتاه تر هم هست بسته به خواسته مشتری است اما طراحی در خود پایه هم میتواند جذابیتی و زیبایی خاصی داشته باشد .

اما دسترسی به قطعات داخلی چراغ های پارکی  به وسیله  پیچ فلکه ایی امکان پذیر بوده وتعویض وجایگزین کردن قطعات الکترونیکی آن به وسیله کیت های قابل جدا سازی هستند .

محور پخش نور در چراغ های پارکی مختلف فرق کرده و بسته به محل قرار گیری آن میتواند تغییر کند .

عمر مفید چراغ های پارکی به طور تقریبی معمولا ۱۰سال تا ۳۰سال است که بستگی به جنس آن هم دارد .

چراغ های پارکی خورشیدی :

نور پردازی در مکان های عمومی بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد به طوری که اگر نور نباشد ایجاد امنیت در مکان های عمومی مانند پارک ها امری غیر ممکن می باشد یا حتی اگر ناقص باشد باعث تداخل در کار امنیت می شود .

برای  مثال استفاده از چراغ های پارکی در پارک ها  موجب برقراری امنیت شده است که افراد جامعه در شب و روز به این پارک ها رفته و در کنار خانواده می توانند به استراحت و تفریح بپردازند پس می بینید که استفاده از نور و نور پردازی در امنیت نقش به سزایی دارد .

 ما در مطالب گذشته درباره نحوه استفاده و انواع چراغ های پارکی صحبت کردیم اما در این مطلب بار دیگر کمی به آن می پردازیم و خلاصه وار برای شما عنوان می نماییم اما در اصل قصد داریم که از عملکرد چراغ های پارکی خورشیدی بیشتر برای شما گفته و استفاده از آن را برای همه مکان ها پیشنهاد نماییم چرا که این چراغ های پارکی انرژی مورد نیاز خود را فراهم می نمایند و نیازی به صرف انرژی و هزینه بیشتر برای تامین آن ندارد .

 برای نور پردازی در پارک ها و مکان های عمومی از چراغ های پارکی و سیستم های روشنایی استفاده می نمایند اما استفاده از آن نیز اصولی دارد که در این سایت این اصول قرار گرفته شده و شما می تونید با مطالعه آن اطلاعات مناسبی را بدست آورید .

اما چراغ های پارکی نوع های گوناگونی دارند که برای زیبا ساختن پارک ها مورد استفاده قرار می گیرند تا فضای پارک را حتی در شب نیز روشن و مناسب نمایند .

 سبک جدید چراغ های پارکی استفاده از چراغ های پارکی خورشیدی می باشد که با توجه به ، به صرفه بودن هزینه آن استفاده از این چراغ های پارکی بسیار رواج پیدا کرده است .

چراغ های پارکی خورشیدی در واقع چراغ هایی هستند که انرژی مصرفی خود را تامین می کند  این چراغ ها ابتدا در روز توسط  سلول های خورشیدی خود انرژی خورشیدی را جذب می نمایند و ذخیره می کنند و  با تاریک شدن هوا از این انرژی ذخیره شده استفاده می نمایند و فضا را روشن می کنند .

این چراغ های خورشیدی نوع های گوناگونی دارند و بسته به باتری که دارند انرژی را ذخیره و روشن می مانند یعنی هر چه باتری با ظرفیت بیشتری داشته باشند بیشتر می توانند انرژی را جذب کرده و مدت زمان بیشتری را روشن می مانند .

بعضی از نوع های این چراغ های پارکی خورشیدی دارای سیستم محافظتی هستند که از تخلیه زیاد باتری جلوگیری می کنند و نمی گذارند باتری از کار بیوفتد (در روزهایی که بارندگی می باشد و انرژی از خورشید جذب نمی شود ) این محافط در واقعه به طول عمر این چراغ می افزاید .

ویژگی های چراغ های پارکی خورشیدی :

یکی از ویژگی های بارز چراغ های خورشیدی این می باشد که دیگر نیاز به صرف هزینه و انرژی برای سیم کشی نمی باشد چرا که این چراغ ها سیم کشی لازم ندارد تا برق را دریافت نمایند این ویژگی برای جاهایی که بسیار از منبع (الکتریکی) دور می باشند مناسب می باشد برای مثال ما کلی هزینه سیم کشی و نیروانسانی برای روشن کردن جاده های دور افتاده صرف می نماییم که با استفاده از این چراغ ها نیازی به این هزینه ها نمی باشد و برای همین موضوع می باشد که از نظر اقتصادی برای شهرداری ها و راه سازی ها این چراغ ها مورد توجه قرار گرفته است .

 استفاده از چراغ های پارکی خورشیدی در پارک ها بسیار به صرفه بوده و با محیط زیست نیز مهربان تر می باشد، میتوانیم از سیستم  روشنایی خورشیدی در همه جای کشورمان ایران استفاده نماییم .

برخی از ویژگی های چراغ های پارکی :

با توجه به رشد و افزایش جمعیت ، شهرداری ها و کمیته های شهر سازی در ایران و یا کشور های دیگر نسبت به افزایش فضای سبز ها برای تولید اکسیژن بیشتر در تلاش هستند .

پیرو آمار داده شده توسط شهر سازی ها ، ساخت پارک ها و فضای سبز ها نیز همچنان در حال انجام و پیشرفت است .

پس از ساخت این پارک ها مسلما به زیبایی آنها نیز می بایست توجه داشت ، چراغ های پارکیاز لحاظ زیبایی و طراحی دارای قابلیت های خاصی هستند که چراغ های پارکی را نسبت به بقیه چراغ های معمولی مجزا میسازد.

چراغ های پارکی علاوه بر این که دارای زیبایی بسیار زیادی هستند ، میتوانند در ابعاد و رنگ های مورد نظر توسط مسئولین شهر سازی نیز تولید و تهیه بشوند و این متغیر بودن چراغ های پارکی به نوبه خود امری بسیار مهم است .

چراغ های پارکی را میتوان به صورت پلاستیکی و یا فلزی تهیه و تولید نمود .

از آنجایی که نام این چراغ ها را چراغ های پارکی گذاشته اند و این چراغ های پایه دار را با نام چراغ های پارکی خطاب میکنند ، شاید برای برخی از دوستان سوال باشد که آیا چراغ های پارکی تنها در پارک ها و فضای سبز های شهر قابل استفاده هستند یا خیر   ، در اماکن دیگری هم کاربرد دارند ؟

در جواب به این سوال در رابطه با چراغ های پارکی می بایست خدمت شما عزیزان اعلام بکنیم که از چراغ های پارکی میتوان در اماکن مختلفی بسته به نیاز استفاده نمود ، چرا که چراغ های پارکیدارای شکل و زیبایی بسیار زیادی هستند ، همچنین چراغ های پارکیاز لحاظ نور و روشنایی نیز میتوانند نقش مهمی را ایفا کنند .

همانطور که میدانید ، چراغ های پارکی دارای تنوع بسیار زیادی در زمینه های مختلف میباشند .

چراغ های پارکی را میتوان از لحاظ رنگ ، جنس ، سایز و …………… تقسیم بندی نمود و مورد انتخاب و بررسی قرار داد .

حق انتخاب ، همیشه یکی از مهمترین دلایلی بوده است که میتواند مخاطب را به خود جذب نموده و وی را شیفته خود سازی و این قانون در اجناس و … مختلف ثابت میباشد ، به همین دلیل چراغ های پارکی از دیرباز مورد توجه مسئولین و …. شهر سازی و شهرداری قرار گرفته و تا امروز توانسته است امتحان خود را به خوبی پس داده و نظر مسئولین مربوطه را به خود جلب نماید .

شاید برخی از افراد ، با برخورد به نام چراغ های پارکی بر این باور باشند که از چراغ های پارکی تنها در پارک ها میتوان استفاده نمود و ذهن خود را در این رابطه محدود سازند ، در این مقاله قصد داریم تا خدمت شما بازدید کنندگان محترم این نوید را بدهیم که چراغ های پارکی مناسب برای استفاده در ملک های شخصی بزرگ، کوچک ، پارک ، فضای سبز ، باغ ، اتوبان و …………. میباشند و هیچگونه محدودیتی در چراغ های پارکی و انتخاب آن ها وجود ندارد .

مشخصات فنی چراغ های پارکی به صورت عامیانه :

۱- برخورداری از آلومینیوم و آهن در ساختار بدنه

۲- مقاومت چراغ های پارکی در برابر نفوذ رطوبت و گرد و خاک

۳- برخورداری از جدید ترین دستاورد های روز در زمینه تامین انرژی

۴- برخورداری از طول عمر بسیار بالا و کاملا تضمینی

۵- برخورداری از ظرافت بسیار بالا

۶- طراحی جالب و کاربر پسند

۷- استفاده از سبک CO2 برای انجام امور مربوط به جوشکاری

۸- دقت و مهندسی بسیار قوی و ریز بینانه برای جلوگیری از بروز مشکلاتی مانند خروجی ها و شکاف های ریز در ساختار چراغ های پارکی

امید است که با ارائه اطلاعات بالا توانسته باشیم تاثیر مثبتی را در انتخاب شما عزیزان گذاشته باشیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *